SAMOSTALNI SINDIKAT DOBIO REPREZENTATIVNOST U MAGNA SEATING U ODŽACIMA

26. novembar 2021.  • 2427 Opširnije

Sindikalnoj organizaciji samostalnog sindikata Magna Seating d.o.o. Odžaci utvrđena je reprezentativnost kod poslodavca.

Rešenje o tome, dobijeno 23. novembra, potvrđuje reprezentativnost ove sindikalne organizacije, koja za sada broji 421 člana.

Predsednik Samostalnog sindikata tekstila, kože i obuće Radojko Jovanović rekao je za sajt Saveza samostalnih sindikata Srbije da je porast članstva u usponu i da se, samo nakon dva dana od utvrđene reprezantivnosti, u tu sindikalnu organizaciju učlanilo više od 40 radnika.

On je, zajedno sa menadžmentom Magna Seating i direktorom Majklom Kolerom, održao zajednički sastanak sa zaposlenima u tom proizvodnom pogonu kanadske fabrike, koji u Odžacima upošljava oko 2.350 radnika.

Jovanović je upoznao zaposlene sa radom Saveza i granskog Sindikata tekstila kože i obuće.

Istovremeno ih je obavestio da je menadžment kompanije prihvatio predlog tog sindikata da se, u cilju zaštite zaštite zdravlja radnika, svima koji se vakcinišu, ali i onima su to već uradili, uz novembarsku zaradu isplati 50 evra u dinarskoj protivrednosti.